27-02-2018
1 marca obchodzić będziemy ważne święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W tym roku w naszym mieście po raz kolejny zorganizowane zostały imprezy i uroczystości, mające na celu oddanie hołdu i upamiętnienie bohaterów podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.

Organizator: Klub Gazety Polskiej w Konstantynowie Łódzkim przy współudziale lokalnego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w obchodach święta. Patronem uroczystości jest ksiądz kapelan płk. prałat Stanisław Czernik ps. „Burza”, dlatego też większość wydarzeń będzie miała miejsce w Kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie przez wiele lat był On proboszczem.

Od 24 lutego do 4 marca w nawie bocznej kościoła można zapoznać się z wystawą pt. „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI” – OSTATNI OBROŃCY NIEPODLEGŁEJ POLSKI.

W dniu 3 marca, w sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim o godzinie 15.00 rozpocznie się spotkanie historyczne poświęcone „Żołnierzowi Wyklętemu” - kpt. STANISŁAWOWI SOJCZYŃSKIEMU. Zostaną również nagrodzeni laureaci Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o „Żołnierzach Wyklętych”.

4 marca w niedzielę w Kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 11.30 ksiądz Marian Bańbuła będzie celebrował uroczystą Mszę Świętą w intencji „Żołnierzy Wyklętych”. Bezpośrednio po mszy sprzed kościoła wyruszy MARSZ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH na cmentarz do grobu księdza Stanisława Czernika. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego uczczenia pamięci bohaterów i włączenia się do uroczystego przemarszu.

W związku z Marszem od 12.30 do 13.00 w niedzielę 04.03.2018 r. zablokowany zostanie jeden pas ruchu ulicy Łaskiej (od placu Kościuszki do u. Cmentarnej).

Po modlitwie, apelu poległych i złożeniu kwiatów na grobie patrona, uroczystości zakończy krótkie wystąpienie przedstawiciela organizatorów. Niedzielne uroczystości uświetniać muzycznie będzie Orkiestra Dęta OSP Kwiatkowice.

W przypadku dużych opadów deszczu organizatorzy przewidują powyższe uroczystości wewnątrz kościoła zakończone krótkim koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej.